A Csodaszarvas Tájparkban jártunk

Az első osztály osztálykirándulása

2013. április 27 ? én, szombaton, egy napos osztálykiránduláson voltunk, Rábahidvégen, a Csodaszarvas Tájparkban. Izgatottan várta mindenki az indulást, ahová az iskolabusz szállított el minket. Magdi néni tartott velünk kísérőként, és örömömre, az egész osztály részt vett a tanulmányi kirándulásunkon.
A megérkezés után, a Tájpark felfedezése vette kezdetét. Tanösvényen haladtunk végig, ahol a Tájpark növény-, és állatvilágával, valamint a tóparti környezettel ismerkedtünk meg. Vidám közös program volt a kukoricamorzsolás, amit a szárnyasoknak szórtunk be.  Minden nyuszi jóllakott a friss füvecskétől, majd utána alapos simogatásban volt részük. ?Őszapó legelőjénél? kecskék, kisgidák, racka juhok, csacsik fogadtak minket. A parkban még láttunk szürke marhát, tehenet, lovakat, vaddisznókat. A Tanösvényen hallottakat tudáspróbával zártuk le, ahol a helyes válaszokért édesség is járt.
Utána kézműves foglakozásunk volt, a lábas pajtában. Lehetett készíteni termésképet, és életfát, gyöngyökből. Délben, a búbos kemencében pizzát sütöttek nekünk ebédre. Délután a játéké volt a fő szerep. Birtokba vettük a játszóteret, alaposan kifáradt az egész osztály, hisz megállás nélkül csúsztunk és másztunk! A játékos ügyességi feladatok után, még lehetett lengő tekézni, csocsózni, pingpongozni, focizni, fogócskázni.
Délután, 17 órára jött értünk a busz, ami hazahozott minket az iskolához.  Úgy gondolom, minden kis elsős jól érezte magát az ?első iskolai kirándulásán?. Remélem, még sok ilyen kellemes, közös programban lesz részünk.

Kondicsné Pásti Erika of.